Γίνε μέλος στην παρέα μας στο Facebook. Απλά κάνε Like!!

Κυριακή 31 Ιουλίου 2011

Δύο πρόσωπα ο Ολυμπιακός, έχασε 2-1 από την Μπρέντα

Πολύ καλός για ένα ημίχρονο, απογοητευτικός στο δεύτερο, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 2-1 από την Μπρέντα στο προτελευταίο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους. Ο Μιραλάς το γκολ των Πειραιωτών στο 40′, δύο φορές σκόραρε από λάθη της «ερυθρόλευκης» άμυνας στο δεύτερο 45λεπτο ο Σχαλκ. Ο Ολυμπιακός επί ένα...

ημίχρονο παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο, με καλή κυκλοφορία και ασφυκτικό πρέσινγκ που ξεκινούσε από την περιοχή των Ολλανδών. Οι "ερυθρόλευκοι" δημιούργησαν διαδοχικές ευκαιρίες και αξιοποίησαν την τελευταία εξ αυτών με τον Κέβιν Μιραλάς. Όμως, στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Βαλβέρδε κατέρρευσαν. Οι δυνάμεις έδειξαν να τους εγκαταλείπουν και αρκέστηκαν σε παθητικό ρόλο. Τελικά τα δύο γκολ του Σχαλκ στο 73' και στο 81', από στημένες φάσεις, έφεραν την ήττα.